Čerstvá vejce z volného chovu 10ks, Vejce ze Šumavy

Neohodnoceno
Značka: Vejce ze Šumavy

 

Naše slepičky chováme v prostorném venkovním výběhu, kde si žijí svým pohodovým životem jako u našich babiček na venkově. Proto nám snášejí zdravá vajíčka. sme malá farma ze Šumavy v blízkosti Klatov. Jsme přesvědčeni, že práce, která tvoří hodnotné a zdravé jídlo pro lidi, má smysl. Náš chov je v současné době zaměřen na chov nosnic s možností volného pohybu v krajině (mimo halu). Nosnice mají stejný režim dne a noci jako v dobách našich předků. Jsou krmeny zrním a obilnými šroty bez jakýchkoliv přísad a léčiv.

Během dne mají nosnice volný přístup z haly do venkovních prostor, kde se mohou vzhledem k velkému prostoru venkovního výběhu volně pohybovat, spásat trávu, hrabat a popelit se. Ve zbývající době jsou v hale na slámové podestýlce. Uvnitř haly mají umístěna v dostatečné míře snášková hnízda, kde mohou v klidu snášet vejce, a trvalý přístup k vodě. Mezi slepičkami se během celého dne průběžně pohybujeme a máme přehled o jejich zdravotním stavu. Krmíme ručně. Před setměním nosnice volně přejdou do haly, kde mají hřady, na kterých přirozeně ke svým potřebám odpočívají do ranních hodin. Nosnicím není uměle prodlužován den, vše se řídí přírodními podmínkami.

Při chovu nosnic jsou dodržovány veškeré zásady welfare. Sběr vajec je prováděn ručně. Poté, co jsou vejce sebrána ze snáškových hnízd, jsou prosvícena, opatřena razítkem a následně uložena do skladu s odpovídající teplotou. Nosnice jsou pod stálým veterinárním dohledem.

Vejce je super potravina, která obsahuje bílkoviny, proteiny, vitamín A,B,D,E,K a spoustu minerálů, zinek, selen, fosfor a lutein (antioxidant působící příznivě na naše oči). Pravidelná konzumace vajec pozitivně ovlivňuje naši imunitu a podporuje  dobrý stav kostí (obsahují kalcium).

Hmotnostní skupina: vejce různých velikostí

Minimální hmotnost: 420g (10ks)

Třída jakosti: A

Země původu: Česká republika

 

Dostupnost Skladem
Kód: 13315
115 Kč 11,50 Kč / 1 ks
Čerstvá vejce z volného chovu 10ks, Vejce ze Šumavy
Neohodnoceno
Značka: Vejce ze Šumavy

Popis produktu není dostupný

Doplňkové parametry

Kategorie: Sýry a chlazené výrobky
Hmotnost: 0.42 kg

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Podobné produkty

Gouda kozí s pískavicí
89 Kč
10238
Farmářský kozí sýr s lanýžem
115 Kč
12663
Gouda kozí mladá
69 Kč
10242